Osta lippu
Takaisin

Julkaisemme lisää yöjunia myyntiin 28.11. klo 10

Julkaisemme loppukevään, kesän ja alkusyksyn yöjunat myyntiin huomenna ti 28.11. klo 10. Julkaistava myyntikausi on 15.4.2024–26.10.2024. Julkaisemme myös lisäjunia maaliskuulle.

Maaliskuulle lisätään junia Rovaniemelle ja Kolariin.

Lisäjunat ovat 3.–24.3 keskiviikkoisin ja sunnuntaisin:

263 Helsinki-Kolari

267 Helsinki-Rovaniemi

Sekä 4.–25.3. torstaisin ja maanantaisin:

262 Kolari-Helsinki

264 Rovaniemi-Helsinki

Aikatauluihin voi tulla lisäyksiä tai esim. mahdollisista ratatöistä johtuvia muutoksia kauden aikana.

Lisää ajankohtaista

Ajankohtaista

Lisää kesän päiväjunia myyntiin 14.1.

Lisäämme keskiviikkona 14.1. klo 10:00 myyntiin kesän päiväjunavuorot ajalle 15.6.–9.8. Julkaistava kausi pitää sisällään juhannuksen ja kesän lomakauden.

Ajankohtaista

Hannes-myrskyn aiheuttamat sähköratavauriot vaikuttavat junaliikenteeseen 31.12. saakka

Lauantaina alkaneen Hannes-myrskyn vaikutukset näkyvät vielä junaliikenteessä keskiviikkoon 31.12. saakka. Myrskytuulet kaatoivat puita radalle ja aiheuttivat sähköratavaurioita, joiden korjaaminen on Väylävirastolla käynnissä. Myrskyn vaikutus näkyy erityisesti Seinäjoen ja Ylivieskan välillä, missä junille aiheutuu 10-30 minuutin myöhästymisiä.

Ajankohtaista

Sujuvampaa palvelua matkan muuttuessa

Olemme kehittäneet toimintaamme poikkeustilanteita varten, jolloin matkasi on jouduttu perumaan esimerkiksi ratatöiden vuoksi. Matkan muutosten käsittely on jatkossa entistä jouhevampaa ja automatisoidumpaa.