Köp en biljett
Tillbaka

Muutoksia R-kioskin lippu­tar­jon­nas­sa

R-kioskin lippuvalikoima uudistui.

Uudistimme R-kioskin myyntisovelluksen, jonka myötä R-kioskilta ostettavien lippujen valikoimaan tuli muutoksia. Jatkossa saat R-kioskilta aiempien menolippujen lisäksi myös meno-paluulippuja sekä sekä lähiliikenteen sarja- ja kausilippuja. Nyt voit liittää meno- ja meno-paluulippuihin mm. peruutusturvan, lemmikkipaikan tai paikan Ekstra-luokassa lisämaksua vastaan.

Puhelinpalvelustamme ostettuja lippuja ei jatkossa voi enää noutaa R-kioskilta, vaan ne toimitetaan suoraan asiakkaan sähköpostiin tai VR-tunnukselle. Jos olet aiemmin ostanut kaukoliikenteen sarja- tai kausilippuja R-kioskilta, palvelemme sinua jatkossa omissa digikanavissamme. Saat kaukoliikenteen sarjaliput jatkossa VR Matkalla -sovelluksesta tai vr.fi:stä, ja kausiliput löydät sovelluksesta.

Mer aktuellt

Aktuellt

Vi ställer in en del av Pendolino-turerna i Vasa 7.2–13.3

På grund av att man varit tvungen att plötsligt ta ett Pendolino-tåg ur trafik och att den långvariga köldperioden har orsakat ett ökat underhållsbehov måste vi minska trafiken 7.2.-13.3.

Kaksi naista yöjunan hytissä.

Aktuellt

Nattågsresor för vintern släpps 20.1.

Fjärrtrafikens nattågsresor för perioden 25.10.-12.12.2026 kommer till salu på tisdagen den 20.1 kl. 10.00.

Aktuellt

Mer dagtåg för sommaren till salu den 14.1

Onsdagen den 14 januari kl. 10.00 släpper vi ytterligare dagtåg för sommarsäsongen, från den 15 juni till den 9 augusti. Säsongen som omfattas av släppet inkluderar midsommar och sommarlovet.