Osta lippu
Takaisin

Uutta! Kahvi & Lippu tarjoaa kahvila- ja li­pu­nos­to­pal­ve­lui­ta Tikkurilan asemalla 15.6. alkaen

Kahvi & Lippu on uusi palvelukonseptimme, joka vastaa Tikkurilan asemalla matkustajiemme monenlaisiin tarpeisiin.

Kahvi & Lippu -toimipiste kuvattuna Tikkurilan asemalla.

Kahvi & Lippu -konseptista löydät:

  • Monipuoliset kahvilatuotteet – viihtyisät puitteet junan odottelulle tai kahvittelulle muuten vaan, tulitpa sitten herkuttelemaan, rentoutumaan tai työskentelemään! Kahvin & Lipun valikoimiin on poimittu muun muassa ravintolavaunun rakastetuimmat tuotteet ja erikoiskahvit, ja sieltä löytyy myös anniskeluoikeudet. Kahvilassa on latauspistokkeita kahvilassa asioivien asiakkaiden käyttöön, joten se on oiva ympäristö myös työntekoon vaikkapa jatkoyhteyttä odotellessa.
  • Yleisimmät junalippumme – VR:n lähi- ja kaukoliikenteen kertaliput (sis. yöjunien makuuhytit), sarjaliput ja sarjalippujen paikanvarauksen. Täällä hoidat sujuvasti myös junalippujen muutokset ja peruutukset.
  • Neuvonta kysymyksissä – jos tarvitset apua junamatkustamiseen liittyvissä kysymyksissä tai lipunostossa, asiakaspalvelijamme opastavat mielellään vaikkapa HSL-alueen junalippuihin, Interrailiin tai autojunapaketteihin liittyvissä kysymyksissä ja niiden ostamisessa muista kanavistamme.

Aukioloajat:

ma-la klo 6–23

su 6–21

Voit maksaa Kahvi & Lippu -ostoksesi maksukortilla.

Lämpimästi tervetuloa!

Lisää ajankohtaista

Ajankohtaista

Yhteistyö Kummien kanssa tukee potilasperheiden liikkumista kodin ja sairaalan välillä  

Yhteistyömme Lastenklinikoiden Kummien yhteistyö jatkuu. Vuonna 2025 lahjoitamme Kummien kautta 250 junamatkaa yliopistollisten lastensairaaloiden potilasperheille mahdollistamaan liikkuminen kodin ja sairaalan välillä hoitojaksojen aikana. 

Ajankohtaista

Lähiliikenteen konduktöörien lakolla ei ole vaikutusta junaliikenteeseen

JHL on ilmoittanut aloittavansa lähiliikenteen konduktöörien kaksipäiväisen työtaistelun torstaina 8.5. Lakolla ei ole vaikutusta VR:n tai HSL:n junaliikenteeseen ja kaikki vuorot ajetaan aikataulun mukaan.

Ajankohtaista

Lähijunalla Riihimäeltä Hankoon tulevana kesänä

Riihimäen ja Hangon välinen lähijunaliikenne käynnistyy 23.6. ja päättyy 27.7.