Osta lippu
Takaisin

Kevään ja alkukesän junaliput myyntiin 25.3.

Pääset ostamaan junalippuja sekä kotimaan kaukoliikenteen päiväjuniin että VR:n lähiliikenteeseen torstaina 25.3. klo 10, ajalle 3.5.–6.6.2021. Yöjunalippuja voi ostaa matkoille aina 11.12.2021 saakka.

Lisää ajankohtaista

Ajankohtaista

Ulla-myrsky on aiheuttanut häiriöitä junaliikenteelle perjantain 4.7. aikana Itä- ja Keski-Suomessa

Myrskytuulet ovat kaataneet puita radalle ja aiheuttaneet sähköratavaurioita, joiden korjaaminen on Väylävirastolla käynnissä. Myrskyn vaikutukset voivat heijastua junaliikenteen sujuvuuteen koko maassa. ​

Ajankohtaista

Varaudumme Ulla-myrskyyn​

Maan etelä- ja keskiosiin on luvattu perjantaille 4.7. Ulla-myrskyn tuomia rankkasateita ja poikkeuksellisen voimakasta puuskaista tuulta. Seuraamme tilannetta tiiviisti ja varaudumme etukäteen mahdollisiin junaliikenteen häiriötilanteisiin.​

Ajankohtaista

Kesän Riihimäki-Hanko -lähijunayhteydellä innokas vastaanotto – vuorot täynnä

Uusi 25.6.–27.7. Riihimäen ja Hangon välillä liikennöitävä yhteys on saanut ilahtuneen vastaanoton: kaikki vuorot on myyty täyteen.