Köp en biljett
Tillbaka

Mitä tarkoittaa ”ei saatavilla” -tekstillä merkitty junavuoro?

Vr.fi: tai VR Matkalla -sovellus voi tarjota junavuoroja, jotka on merkitty ”ei saatavilla” -tekstillä. Näihin vuoroihin ei pysty ostamaan lippua. Osa kyseisistä junavuoroista saattaa tulla myöhemmin myyntiin, jos kysyntä kasvaa riittävästi.

Kaikkia ”ei saatavilla” -tekstillä merkittyjä vuoroja ei kuitenkaan tuoda takaisin myyntiin. "Ei saatavilla" -tekstillä merkitty junavuoro voi myös olla loppuunmyyty.

Valitettavasti emme pysty tällä hetkellä kertomaan matkahaussa, onko tietyn vuoron kohdalla mahdollisuutta siihen, että se tulisi myöhemmin myyntiin. Voit tarkistaa halutessasi junavuoron tilanteen myöhemmin. Jos sinulla ei ole mahdollisuutta odottaa junalipun ostamisessa, kannattaa ostaa lippu toiselle junavuorolle.

Teemme parhaamme, jotta voisimme jatkossa viestiä selkeämmin kaikkien junavuorojen toteutumisesta.

Pahoittelemme tilanteen epäselvyyttä.

Mer aktuellt

Aktuellt

Dagtåg till julsäsongen och vinter släpps till försäljning fram till 30.6.

På måndagen den 30.6 publicerar vi biljetterna för dagtågen till försäljning, från den 14.12.2025 till den 28.3.2026.  Höstens närtåg släpps till försäljning den 26.6.

Aktuellt

Sommarförbindelsen Riihimäki-Hanko möts av entusiastiskt mottagande – avgångar fullbokad

Den nya förbindelsen mellan Riihimäki och Hangö, som trafikeras från den 25 juni till den 27 juli, har fått ett glatt mottagande: avgångarna är fullbokade.

Aktuellt

Ändringar i stationnamn

I fortsättiningen talar vi om Bännäs station som Jakobstad-Pedersöre.