Köp en biljett
Tillbaka

Rutterna Lahtis-Kouvola-Kotka/Kotka hamn blir VR:s närtrafik den 5.1.2022

Rutterna mellan Lahti-Kouvola-Kotka/Kotka hamn blir en del av VR:s närtrafiksområde fr.o.m. 5.1.2022. Biljetterna till närtågen för den här områden kommer till salu den 30.12.

Rutterna mellan Lahti-Kouvola-Kotka/Kotka hamn blir en del av VR:s närtrafiksområde i början av 2022, vilket kommer att påverka regionens biljettprodukter och priser.

Närtrafiksbiljetter till området från och med den 5 januari 2022 finns ännu inte tillgängliga i våra försäljningskanaler, då vi fortfarande arbetar med framtida förändringar. Vi kommer att publicera tidtabeller och biljetter till försäljning den 30.12.

Mer aktuellt

Rälsbussarnas biljettautomater har nått gränsen för sin livslängd och ska tas ur bruk i slutet av juli 2021. Du kan köpa dina biljetter i förväg från flera försäljningskanaler.

Enligt riktlinjerna gällande koronavirussituationen givna av Finlands regering, stänger vi restaurangvagnarna och biljettbyråer.

Vår kundservice hjälper dig även under julens helgdagar.