Tolstoin aikataulut Moskovaan

Tolstoin aikataulut Moskovaan

Tolstoilla on yksi lähtö vuorokaudessa sekä Helsingistä että Moskovasta. Junalla voi matkustaa Suomesta Viipuriin, Pietariin, Tveriin ja Moskovaan.

Aikataulut ajalle 27.10.2013-29.03.2014

Helsinki-Moskova
Helsinki 17:23
Pasila 17:29
Tikkurila 17:40
Lahti 18:32
Kouvola 19:20
Vainikkala 20:44
Viipuri 23:25
Pietari Ladozhski 01:53
Tver 06:19
Moskova Leningradski 08:24

 

Moskova-Helsinki
Moskova Leningradski 23:00
Tver 01:18
Pietari Ladozhski 05:53
Viipuri 08:44
Vainikkala 07:32
Kouvola 08:51
Lahti 09:32
Tikkurila 10:42
Pasila 11:10
Helsinki 11:17

Ajat ovat paikallista aikaa.

Pidätämme oikeuden muutoksiin.

Helsingin ja Moskovan välillä kulkeva Tolstoi pysähtyy Pietarissa Laatokan rautatieasemalla (Ladozhski) ja saapuu Moskovassa Leningradin asemalle (käytetään myös nimeä Oktjabrskaja).

Muut Venäjän junien käyttämät rautatieasemat löydät asematiedoista.